Batony białkowe i napoje zastępujące posiłki

baton białkowySuplementy diety zastępujące posiłki w znaczny sposób potrafią ułatwić życie. Są niezwykle łatwe w przygotowaniu, szybkie, smaczne i naładowane mnóstwem pożytecznych mikro i makroelementów.

Dobrej jakości zamienniki posiłków powinny zawierać białka, węglowodany złożone oraz cały zestaw minerałów i mikroelementów w optymalnych proporcjach.

Suplementy zastępujące dietę są niesłychanie wygodne. Sproszkowane napoje należy jedynie wymieszać z mlekiem lub wodą i gotowe! Batony oszczędzają czas i dają poczucie jeszcze większej wygody, natomiast napoje oferują oszczędność finansową.

Jeśli więc skusisz się na zakup zamienników posiłków, pamiętaj, aby zawsze mieć je przy sobie, w samochodzie lub szafce na siłowni na wypadek nagłego zdarzenia, które uniemożliwi Ci przygotowanie zbalansowanego posiłku.


Batony białkowe różnych firm


Zalety stosowania suplementów zastępujących posiłki


Przede wszystkim należy pamiętać, że suplementy diety zastępujące posiłki trzeba traktować jako uzupełnienie zróżnicowanej diety, a nie jej zastąpienie. Suplementy, mimo tego, że zawierają duże ilości mikro i makroelementów, nigdy nie zastąpią pełnowartościowych posiłków.  

Opisywane suplementy cieszą się bardo dobrą sławą wśród sportowców.


Poniżej przytaczamy kilka przykładów, dlaczego:

  • Są fantastycznym sposobem na dostarczenie organizmowi dodatkowych kalorii podczas diety sprzyjającej przybraniu na wadze ze względu na prostotę ich konsumpcji w niemalże każdych okolicznościach i o każdej porze dnia.

  • Ich zawartość jest bardzo łatwa do określenia, gdyż na etykiecie znajdziemy dokładne dane dotyczące kaloryczności oraz zawartości poszczególnych składników, ułatwiając zachowanie kontroli nad pożywieniem.

  • Oferują wygodę i oszczędność czasu.

  • Zazwyczaj mają bardzo korzystny skład proteinowy. Zawierają węglowodany złożone i posiadają stosunkowo niską zawartość tłuszczu.


Nawet jeśli jesteś zwolennikiem spożywania własnoręcznie przygotowanych posiłków, posiadanie batonu w schowku samochodowym może okazać się pomocne na wypadek nieoczekiwanych okoliczności i dostarczy Ci potrzebnych kalorii i składników odżywczych.


Batony białkowe popularnych marek

Batony zastępujące posiłek