Trec Nutrition

Vit. D3+K2 [MK-7] 60 kaps.

Vit. D3+K2 [MK-7] 60 kaps.

30,50 zł

Ilość:
Wysyłka w ciągu 24 godzin

Podstawowe Informacje

Vit. D3+K2 [MK-7] to połączenie dwóch substancji wzmacniających układ kostny - witaminy K2 w najlepiej przyswajalnej formie menachinonu-7 oraz witaminy D3. Regularna suplementacja tym preparatem pozwala w krótkim czasie wzmocnić tkankę kostną i chrzęstną, skutecznie zmniejszając ryzyko wystąpienia kontuzji narządu ruchu.

Opakowanie: 60 kapsułek (60 porcji)

Zmorą sportowca, zwłaszcza trenującego intensywnie, któremu zależy na jak najszybszych efektach treningowych, są niejednokrotnie kontuzje dotykające narząd ruchu. O ile kłopoty z tkankami miękkimi da się zwykle dość szybko zażegnać, o tyle prawdziwe problemy rozpoczynają się, kiedy kontuzji ulega element narządu ruchu - staw, kość bądź chrząstka. Żeby uniknąć nieprzyjemnych, bolesnych urazów, warto wzmacniać tkankę łączną od środka, stosując w tym celu połączenie witamin K i D, takie, jaki znajduje się w preparacie Trec Vit. K2+D3.

 

Jak działa połączenie witamin K i D?

Chociaż witamina K kojarzona jest głównie z poprawą krzepliwości krwi, okazuje się, że może oddać duże zasługi również w mineralizacji i wzmacnianiu kości. W jaki sposób? Witamina K2 warunkuje prawidłową dystrybucję wapnia. Dzieje się tak, bowiem uaktywnia białka odpowiedzialne za przesył wapnia, które usprawniają transport wapnia do kości. W przypadku niedobory witaminy K2 proces ten jest zaburzony i dochodzi do odkładania się wapnia w naczyniach krwionośnych, które ulegają zwapnieniu, co może grozić poważnymi chorobami krążeniowymi. Skuteczność witaminy K2 została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi które udowodniły, że suplementacja tym składnikiem aktywnym znacznie zmniejsza ubytek masy kostnej u osób szczególnie zagrożonych, a w dłuższej perspektywie całkowicie zapobiega utracie wytrzymałości kości.

Z kolei witamina D3 działa synergicznie z witaminą K2, bowiem odgrywa niebagatelną rolę w skuteczności wchłaniania wapnia. Jak potwierdziły badania, cholekalcyferol mineralizuje kości i zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy. Okazuje się również, ze niedobory witaminy D mogą być przyczyną pojawienia się stanów zwyrodnieniowych kości i stawów oraz ich bolesności. Regularna suplementacja tą substancją pozwala zmniejszyć bóle artretyczne oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób zwyrodnieniowych stawów i utraty chrząstki.


witamina D3 + K2
 

Dawkowanie

Zalecana porcja do spożycia dziennie to 1 kapsułka suplementu po głównym posiłku, popita ok. 300 ml wody.

 

Skład

Substancje aktywne1 kapsułka (porcja)
witamina K2 75 mcg (100%)
witamina D3 50 mcg/2000 IU (1000%)
Składniki: olej MCT, otoczka kapsułki (żelatyna, glicerol), witamina K2 (menachinon-7), witamina D3 (cholekalcyferol).
Producent: TREC NUTRITION Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia, POLSKA

Dodaj opinię:

weryfikator

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Szybkie zamówienie

e-mail: sklep@suplementy.pl
Tel. 600 777 464

Dostawa

  Przelew Pobranie
Paczkomaty
paczkomaty
9,99 zł 12 zł
Kurier
kurierkurierkurier
9,99 zł 12 zł
Dostawa od 250 zł GRATIS na terenie Polski

wysyłka suplementów za granicę